کربوکسی تراپی (Carboxytherapy)

این روش دارای تاییدیه FDA میباشد و تا کنون عارضه خاصی گزارش نشده است.در این روش، درد وسوزش مختصری درمحل تزریق ایجاد میشود که موقت بوده و بلافاصله برطرف میشود.تنها مراقبت این روش عدم استفاده از سونا و جکوزی و حمام  تا حدود 4 ساعت میباشد. از این روش معمولا درکنار روشهای دیگرمانند مزوتراپی ، کاویتیشن و رادیوفرکوئنسی جهت تاثیربهتر استفاده میشود.

یکی از استفاده های کربوکسی تراپی در زیبایی است به این ترتیب پوست هایی که شل شده و افتاده اند را ترمیم می کند، دیگری برای صاف کردن خط های حاملگی و خط های چاقی ران ها کاربرد دارد.اما آن چیزی که در درماتولوژی حائز اهمیت است بهبود اگزما در طی چند جلسه می باشد. به خصوص در اگزماهایی که مرتب عود پیدا می کند، بسیار تاثیر گذار است. یکی دیگر از اثرات آن درمان دردهای روماتیسمی است.این درمان با درنظر گرفتن ناحیه مورد نظر طی جلسات مکرر انجام می پذیرد. برای مثال صورت هرماه یک بار و بدن هـفته ای دوبار انجام می شود. طول مدت درمــان و تعداد کل جلسات در موارد مختلف متفاوت است.

موارد استفاده کربوکسی تراپی :

1- تجمع چربی وکاهش وزن. (چربی ساده یا سلولیت )

2- به عنوان مکمل لیپوساکشن یا لیپو لیزر برای برطرف کردن باقیمانده های چربی.

3- بیماریهای عروقی همراه با دیابت.

4- زخم های پوستی.

5- مشکلات نعوظ (آلت تناسلی) ناشی ازاختلالات عروقی.

6- ترک های پوستی.

7- جوشگاه ناشی از آکنه (اسکارهای فرورفته)

8- شلی پوست ( قفسه سینه،بازوها .....)

9- کاهش چروک.

10- بیماری پسوریازیس (داء الصدف)

11- جای جوشهای چرکی ( اسکارآکنه)

12- جای زخم یا جراحی.

13- افزایش موهای سر وصورت

14-گرفتگی های ماهیچه ها ( اسپاسم عضلات )

15- کاهش درد (دردهای کهنه وقدیمی درسراسر بدن)

 

مزایا :

• درمان منحصر به فرد برای رفع ناهمواری های پوست

• سرپایی و بدون دردسر

 •بدون عوارض

 

حین تزریق گازچه حسی دارم ؟

این سوالی است که همه کسانی که اقدام به کربوکسی تراپی می کنند از خود می پرسند. باید گفت که درواقع بیشتر وقتها چیزی حس نمی شود. بیشترین چیزی که حس می شود حس حرکت مایع یا یک حشره زیر پوست می باشد. این حس بیشتر جالب است تا دردناک!!!

این حس بعدازجلسه دوم درمان عادی می شود. برخی افراد درد خفیفی را ذکر می کنند.البته این درد چندثانیه بیشتر طول نمی کشد. برخی دیگر ازاحساس بیحالی دردست وپا می گویند که چنددقیقه بیشتر طول نمیکشد. گاه احساس گرم یا داغ شدن دست می دهد که ناشی از افزایش جریان خون در بدن می باشد. تورم محل تزریق نیز امری عادی بوده که پس ازدقایقی کم خواهد شد.بخصوص در ناحیه شکم این تورم توام با احساس سفتی موقع بستن زیپ یا کمربند همراه می باشد. محل تزریق هم بین چنددقیقه تا چندساعت قرمز شده وبعد به حالت عادی برمیگردد.

 

آیا پس ازانجام درمان به دوره نقاهت نیاز است؟

خیر.تقریبا تمام موارد بدون مشکل از کلینیک خارج شده وبلافاصله به زندگی عادی برمیگردند. همانطور که گفته شد ،برجسته شدن محل تزریق برای 2-5 دقیقه واز بین رفتن آن بسته به محل ، بین 10 تا 30 دقیقه خواهد بود.باید توجه کرد که کبودی درهرنقطه ای امکان ایجاد داشته وبخصوص زیرچشم ها بارزتر می باشد وبرای از بین رفتن به 4 تا 10 روز زمان نیاز دارد. تمام این مشکلات درسایر روشهای زیبایی به مراتب شدیدتر وطولانی تر هستند.

آیا این روش با احتمال عفونت همراه است؟

البته نمی شود احتمال عفونت را صفر فرض کرد ولی ریسک عفونت با روش مزوتراپی برابر بوده وبنا به تجارب سالهای پیش بسیار نادروغیرعادیست.تمام مراحل کار با ابزار یک بار مصرف، ضدعفونی کامل محل تزریق قبل وپس از درمان بوده وگاز تزریقی از 2 فیلتر مخصوص ضد میکروب عبور کرده وکاملا بدون آلودگی به بدن وارد می شود. این در مورد تمام آلودگی ها از جمله ایدز و هپاتیت یکسان می باشد.

آیا گاز C02 سمی است؟ چه عوارضی دارد؟

به هیچ وجه !! این گازدر بدن حاصل سوخت وسازطبیعی بوده وتوسط تنفس دفع می شود.پس جای نگرانی ندارد.در مورد عوارض به غیراز موارد گفنه شده مثل: تورم، کبودی،.... به طورموقت وطی چندساعت روی زیبایی ظاهری تاثیرگزاربوده وبه سرعت طبیعی خواهند شد.

 

چند جلسه برای درمان نیاز می باشد؟

بسته به نوع ومحل درمان متفاوت است.البته ممکن است افراد مختلف نیز جواب های مختلف به درمان بدهند. مقدارمتوسط جلسات درمان به صورت زیر می باشند.البته این مقادیر از هرفرد ومشکل به فرد ومشکل دیگر تفاوت دارند.

برای چربی موضعی : 10 تا 20 جلسه .شروع روزانه وافزایش فاصله بین جلسات تا هفته ای یکبار.

برای سلولیت وپوست شبیه به پرتقال : 10 تا 20 جلسه .شروع روزانه وافزایش فاصله بین جلسات تا هفته ای یکبار.

برای شلی  پوست : 12 تا 20 جلسه. شروع هفته ای یک بار وافزایش فاصله بین جلسات تا هرماه یک بار.

برای تیرگی زیرچشم : 4-6 جلسه . شروع هفته ای یک بار وافزایش فاصله بین جلسات تا هردوهفته یک بار.

برای ترک های پوستی : 6-10 جلسه . شروع هفته ای یک بار وافزایش فاصله بین جلسات تا هردوهفته یک بار.

برای افزایش موها : 12 تا 20 جلسه. شروع هفته ای یک بار وافزایش فاصله بین جلسات تا هرماه یک بار.

برای کاهش چروک ها : 8 تا 12 جلسه. شروع هفته ای یک بار وافزایش فاصله بین جلسات تا هرماه یک بار.

برای کاهش جای زخم (اسکار) : 12 تا 15 جلسه. شروع هفته ای دو بار وافزایش فاصله بین جلسات تا هرماه یک بار.

 

لینک دانلود کلیپ کوتاه از کار با دستگاه کربوکسی تراپی

http://s6.picofile.com/file/8208473726/4_455308237508444289.MP4.html

/ 0 نظر / 126 بازدید